Analiza ryzyka utraty płynności w praktyce. Jakie są sygnały utraty płynności i co robić w przypadku ryzyka niewypłacalności?

Jak przestrzec się przed upadłością i jej przeciwdziałać – to najważniejsze zagadnienia, których dotyczy wykład. Prognozowaniu i analizowaniu sytuacji firmy służą wskaźniki, a w razie pojawienia się sytuacji niespodziewanych warto udać się do doradcy restrukturyzacyjnego. Bo restrukturyzacja to nie upadłość, tylko szansa na zachowanie płynności finansowej. Czego się nauczysz:

Jak poprawić ściągalność gotówki w firmie? Dobre rozwiązania i business cases

Sprawdzone porady odnośnie tego, jak poprawić ściągalność gotówki w firmie. W programie m,.in.: świadomość działów operacyjnych w zakresie matematyki biznesowej i finansów, zapisy w umowach handlowych wspierające cash flow oraz systemy bonusowe wspierające płynność. Czego się nauczysz:

Controlling w chmurze, czyli jak zabezpieczyć ciągłość biznesu w czasie pandemii?

Analiza możliwości wdrożenia system wspierającego controlling w oparciu o rozwiązania chmurowe w zmiennym i zaskakującym otoczeniu. Czego się nauczysz:

Planowanie i budżetowanie kosztów. Przykład HR

Podczas prelekcji omówione zostaną praktyczne przykłady związane z budżetowaniem kosztów HR i kosztów osobowych w firmie. Wskazane zostanie, jakie znaczenie mają koszty HR w ogólekosztów danej firmy oraz jak się ma EBITDA do kosztów wynagrodzeń. Pokażemy, jak tworzyć budżet HR etap po etapie, zwracając uwagę na poszczególne grupy kosztów i uwzględniając wąskie gardła w tym

Sprawdzone procedury windykacyjne na czas kryzysu

Czas kryzysu gospodarczego i pandemii powoduje, że wzrasta ilość dłużników, co stwarza doskonałe warunki do funkcjonowania firm windykacyjnych. Jak działają dłużnicy, którzy nie płacą za swoje zobowiązania z powodu problemów ekonomicznych, a jak tzw. oszuści gospodarczy? Jak zorganizować i zsynchronizować działania windykacyjne, aby każde z nich było odpowiednio zaplanowane i miało inny charakter? Na czym